Pierwsza mobilna porównywarka cen w Polsce

Data 17 czerwca 2007 | autor: | Dołącz do dyskusji (8) »
W kategorii: Case study | Internet mobilny | Wieści z kraju

Ciekawy produkt mobilny ujrzał światło dzienne kilka dni temu.Mobilna Porównywarka Cen
Nokaut.pl stworzył mobilną wersję swojej porównywarki. Porównywarka dostępna jest pod adresem m.nokaut.pl. Z dostępnych mi informacji wiem, że uprzedzili oni swym produktem inną porównywarkę mobilną. No cóż, rynek nie lubi próżni, a kto pierwszy ten lepszy ;).

Jak mówią twórcy porównywarka umożliwia sprawdzenie ponad 3,5 mln cen produktów w 535 sklepach internetowych za pomocą telefonu komórkowego. Nokaut.pl wprowadził trzy nowe usługi: mobilną porównywarkę cen, możliwość sprawdzenia ceny za pomocą wiadomości sms oraz porównywarkę cen usług pre-paid polskich operatorów komórkowych.

„M.nokaut.pl to wersja naszej porównywarki cen, która pozwala sprawdzić ceny w wyszukiwarce zoptymalizowanej dla telefonów komórkowych. Wystarczy włączyć przeglądarkę internetową zgodną z WAP 2.0 w telefonie i wpisać adres m.nokaut.pl, aby już po chwili znać najniższą cenę dowolnego produktu w Internecie? – mówi Agnieszka Kańkowska, E-Commerce & PR Manager w Nokaut.pl. „W oknie wyszukiwarki należy wpisać nazwę produktu lub numer widoczny na kodzie kreskowym. Od osób, które skorzystają z naszej usługi poprzez przeglądarkę internetową, nie pobieramy żadnej opłaty. Jedyny koszt to opłata za korzystanie z internetu u operatora komórkowego.”

Teraz proszę sobie tylko wyobrazić, że idziemy do sklepu kupić telewizor, wchodzimy do pierwszego lepszego sklepu, wybieramy interesujący nas model, dla pewności sprawdzamy jeszcze jakie są ceny w m.nokaut.pl i kupujemy, nie myśląc, czy może w innym sklepie znaleźli byśmy taniej.

Takie są właśnie zalety mobilnych serwisów internetowych. Zawsze online, dostęp do informacji w każdym miejscu i czasie.

To dopiero początek, powstawać będą (już powstają) kolejne produkty mobilne. Mobilne, bo niestety aktywne korzystanie ze zwykłych stron internetowych nie jest tak przyjemne i użyteczne, jak ze specjalnie przygotowanych serwisów.

Tym razem nie będę zagłębiał się w aspekty techniczne. Ogólnie serwis jest dość dobrze zbudowany, aczkolwiek jest kilka rzeczy, które można by poprawić chociażby to, że znowu twórcom nie chciało się na koniec pracy skompresować kodu, na szczęście waga grafiki jest dobrze zoptymalizowana, przez co ogólnie serwis ma odpowiednią wagę. Jest też kilka błędów w semantyczności kodu, co jest dość istotne zwłaszcza w mało jeszcze „inteligentnych” przeglądarkach mobilnych.

Po za tym dla twórców wielki plus :).

2 komentarze do wpisu “Pierwsza mobilna porównywarka cen w Polsce”

 1. Nowakowski Tomasz napisał:

  Dokładnie, fajny produkt i konkurencja już pewnie zabiera się do pracy (jeśli już się nie zabrała), żeby wydać podobny serwis. Pewnie będą starać się zrobić coś lepszego i tak się może wytworzyć fajne zjawisko, na którym my tylko zyskamy.

  Co do sprawy technicznej, to dokładnie – brak kompresji kodu to niedbalstwo i pewnie szybko to naprawią. Co do grafiki może i dobrze, ale mogło być lepiej – logo waży 2.45kB, mi bez utraty widocznej jakości udało się uzyskać 1.46kB. Niby 1kB, ale przy dzisiejszych cenach usług GPRS to wszystko się liczy.

 2. Prezes Treowników napisał:

  Na moim treo600 niestety „krzaczą” się wszystkie polskie ogonki, bez względu na to, czy kodowanie znaków dam w ISO, czy w WIN. Więc nazwy asortymentów coponiektórych wypadają nieco blado. Pomysł uważam, pomijając to, za BOMBOWY!

 3. Tomek Wieczorek napisał:

  Faktycznie, chyba zapomnieli o jednej linijce z kodowaniem.

  Z ciekawości sprawdź jak Ci się wyświetla http://jastrzebie.mobi ?

 4. Mr. King napisał:

  o ile wiem to nie sa wcale pierwsi, na przelomie maja.czerwca szoker.pl uruchomil porownywarke cen na telefony komorkowe, dziala o wiele szybciej i dziala na wszsytkie telefony bez wysylania sms-a ……

 5. Tomasz Zawadzki napisał:

  Świetny pomysł 🙂

  Jest także porównywarka operatorów GSM – super pomysł: http://www.opselector.pl

 6. jadzia napisał:

  Znacie już tą stronę? http://www.gratisowesmsy.pl/

  musicie ją poznać, jest najlepsza!!!

 7. andik_63 napisał:

  A to nowa i dynamiczne rozwijająca się porównywarka cen

 8. edik napisał:

  Dużo promocji i okazji cenowych http://cenoland.com

Skomentuj

XHTML:
Możesz użyć następujących znacznik ów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>